Reklamlar
Gündem 2022-08-15 16:20:56 Siyah Gazete

Manipülatör, Bakan özel kalemi, siyasetçi ve kumpasçı dörtgeninde...

Bir bakan özel kalemi, bir manipülatör, bir

siyasetçi ve kumpasçı… Bu dörtlü nasıl bir

araya geldi, akıl almaz bir iftira ve şantaj

operasyonu nasıl yapıldı? Şimdi borsa

çevrelerinde herkes bu sorunun yanıtını

merak ediyor...

 

İşte yeni Türkiye!

Hisse senedi piyasaları son dönemlerde, borsadaki iniş çıkışlardan ziyade bir bakan özel kalemi, bir manipülatör, bir siyasetçi ve bir kumpasçının bir araya gelmesiyle yaşanan olayları konuşuyor.

Evet, yanlış duymadınız, yanlış okumadınız. Yanlarına bir bakan özel kalemini alan bir manipülatör ve bir kumpasçı, iş adamlarına tuzak kuruyor. İşin içinde bu dörtlü bir çok hissede 1'e 10 ile 1'e 40 arası manipülasyon yapıyor, bir kaç twitter hesabı bunların yaptığı manipülasyonu deşifre ediyor. Bunlar da piyasada rakip gibi gördükleri kişilere kumpas kuruyorlar. İşin içinde mafya da var. Bu dörtlü bu organizasyonu kurarken mafyaya da pay verdiği iddia ediliyor.

Mafya filmlerini aratmayan bir olaylar zincirinden söz ediyoruz. Olay mahkemeye taşındı, cezalar alındı, hapisler yatıldı ama işin içinde para olunca herkes yaptığıyla kaldı, cezalar sınırlandı.

Alınan paralar cezaların yanında daha ağır kaldı. Yanlarına bir bakanın özel kalemimi alan bu çıkar çetesi, sözüm ona borsacı ama borsada yaptığı işlemlerden dolayı birçok ceza alan bir spekülatör/manipülatör, mafyanın da desteğiyle bir iş adamını tehdit ediyor, iftira ve şantajla diz çöktürmeye çalışıyor.

Olay nasıl mı cereyan ediyor? Tıpkı filmlerdeki gibi. Bir şirkette çalışan ve 2 yıl kadar önce işten atılan bir kadın çalışanı ikna ederek işe başlıyor bu dörtlü çete. Bu eski çalışana 1 milyon lira ödedikleri iddia ediliyor. Ne için mi? Eskiden yanında çalıştığı yöneticinin resimlerini kendilerine vermesi için.

Evet, yanlış duymadınız. Bahsi geçen kadın, 1 milyon lira karşılığında eski yöneticisinin resimlerini bu çıkar gruplarına veriyor. Bu resimler karşılığında tam 1 milyon lira aldığı iddia ediliyor. Kadının aynı zamanda daha önce telekızlık yaptığı da iddialar arasında. Bu yönetici şantaja boyun eğmeyip olayı mahkemeye taşıyor. Ve kadın hapis cezası alıyor.

Hapisten çıkınca bu kadın boş durmuyor. Eski yöneticisinin resimlerini çıkar gruplarına satan bu kadın bu kez de cezaevinden çıktıktan sonra iftira atmaya başlıyor. Aldığı parayı yükseltip yöneticiye iftira atıyor. Ceza almayı, hapis yatmayı göze alarak telefon kayıtlarından görüntülere kadar her türlü bilgiyi çeteye teslim ediyor. Kadın 20 gün cezaevinde kalıyor çıkınca dörtlü çete kadına 5 milyon lira ödeme daha yapıyor.  Ve para karşılığında yeni iftiralar başlıyor. Çete de kadından aldıkları bilgi ve iftiralarla birlikte yöneticiyi tekrar tehdit edip şantaj yapmaya başlıyor.

Sonra ne mi oluyor? İş adamı şikayetçi oluyor ve olay mahkemeye taşınıyor. Yönetici hakkında iftira atan kadın ceza alıyor ve 20 gün kadar hapis yatıyor tutuksuz yargılanıyor. Sözde borsacı da gözaltına alınıyor ama tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor...

Peki bundan sonra neler olabilir? Tehdit ve şantaj devam eder mi? İş adamı boyun eğer mi yoksa hukuki mücadeleyi sürdürür mü?

Söz konusu bakan özel kalemi kim? Şantajcı ve manipülatörün yolları nerede ve nasıl keşişti? İşin mafya ayağında hangi bilinen isim var?

Ayrıntılar pek yakında. Bizi takip etmeye devam edin.

Kadın kim?

Manipülatör kim?

Mafya ayağında kimler var?

Bakanın özel kalemi kim?

Siyasetçi Kim?

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek